O mnie

Fotografia jest mą pasją życia od dziecka. Pierwszy aparat fotograficzny dostałem gdy miałem 5 lat. Czytałem wszystko na temat fotografii i nadal uzupełniam wiedzę. W trakcie nauki w szkole średniej i wyższej prowadziłem Koła fotograficzne, jak i wykonywałem fotografie dla potrzeb Uczelni.

Posiadam wykształcenie wyższe – techniczne i menadżerskie, a znajomość mego warsztatu fotograficznego potwierdziły zdane Egzaminy mistrzowskie z fotografii kilkanaście lat temu, jak i liczne publikacje, nie tylko na terenie Polski (m.in. w Leksykonie Polskiej Muzyki Rozrywkowej).

Wiele lat współpracowałem z Radiem Lublin, z Teatrem Muzycznym w Lublinie, z Agencjami Modelek na terenie Polski, w tym z Lublina, m.in. Gambit czy Parizette.

Pasjonuję się fotografią Muzyczną i Sceny polskiej w bardzo szerokim ujęciu - widać to w mej galerii dla jakich Gwiazd sceny pracowałem. Niekiedy obserwując scenę aparatem fotograficznym można więcej zauważyć.

 

Fotografia to również dla mnie sposób na życie (prowadzę usługi fotograficzne od kilkunastu lat odnosząc sukcesy finansowe, jak i robiąc to co kocham najbardziej – dać Klientowi jego doskonały Portret i wykonać wszelkie inne fotografie Osób przedstawiając na nich niepowtarzalne momenty z życia Ludzi).

Fotografia to również dla mnie bardzo bliski kontakt z osobą, aby odbierając na tej samej fali stworzyć z klientem wspólnie to czego sobie życzy – wykonać wspólną wizję pracy fotograficznej i doskonały kadr. Bez nawiązania szybkiego i naturalnego kontaktu nie uzyskamy właściwego Portretu.

 

Usługi fotograficzne, które oferuję to wszelkiego rodzaju sesje fotograficzne z udziałem osób w niepowtarzalnych dla nich chwilach życia (sesje dla dzieci w szkołach, w przedszkolach, fotografie w trakcie pierwszej Komunii Świętej, w trakcie Chrztu, jak i sesje ciążowe), również fotografie z ciekawych miejsc i podróży m.in. poślubnych, gdzie Młoda para małżeńska jest sztafażem w pięknej i niepowtarzalnej scenerii krajobrazu czy architektury tworząc jedność osób i miejsc.

 

Fotografuję tylko sprzętem Nikon, ze względu na jego bezawaryjność i niezawodność w każdych warunkach, m.in. Aparatami Nikon D300 i Nikon D800.

Fotografie analogowe wykonuję Nikonem F5.

 ola_jarek_070915[1].jpg

 

 

Bardzo jasne obiektywy, również firmy Nikon, jak i flesze tworzą z tymi lustrzankami sprzęt potrafiący wykonać każdy rodzaj fotografii - od wszelkich reportaży ślubnych czy reklamowych, poprzez portret czy fotografie katalogowe produktów, jak i architektury.

Swego czasu prowadziłem Autoryzowany Punkt Sprzedaży Nikon w Lublinie, co również zadecydowało o wyborze tej marki sprzętu fotograficznego. W tym okresie przeprowadziłem m.in. pierwszą publiczną prezentację dla Mediów i Fotografów aparatu Nikon F5 w Europie, premiera odbyła się w Atlancie.

Najbardziej pasjonują mnie sesje portretowe, ślubne, jak i narzeczeńskie, gdzie chcę pokazać oprócz piękna osób również ekspresję, jak i mimikę, stworzoną w tak ważnych chwilach, które chcę przekazać w kadrze jako uczucia łączące Osoby na obrazie fotograficznym, co z odpowiednim światłem podkreślającym urok chwili...

Wykonuję również fotografię architektury, jak i wszelkich wnętrz zleconych obiektów architektonicznych. W swej pracy bardzo indywidualnie podchodzę do kolorystyki obrazu, aby podkreślała jeszcze bardziej klimat fotografii.

Na swej stronie udostępniam również dla klientów galerię z dostępem na hasło.

 

Wszelkie ceny ustalam indywidualnie z Klientem w zależności od wymagań i zakresu tematycznego prac. Nie preferuję stałych cen, lecz elastyczne i indywidualnie dopasowuję do możliwości finansowych każdego Klienta.

© Fot. Eligiusz Wencel, All rights reserved. Zabrania się kopiowania fotografii bez zgody autora.